Wat is de naam van de goudvis die Lily Potter aand Professor Slughorn gaf?

Hildebrand Slakhoorn: Meester van Toverdranken

02/05/2021

Rating: 4.39 (9307 votes)

In de rijke geschiedenis van Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus zijn er talloze memorabele figuren die het pad van onze geliefde personages hebben gekruist. Een van de meest intrigerende en complexe hiervan is zonder twijfel Professor Hildebrand Eugène Flaccus Slakhoorn. Deze gezette, joviale, maar ook opportunistische tovenaar bekleedde een cruciale positie als Toverdrankenmeester en afdelingshoofd van Zwadderich, en zijn invloed reikte veel verder dan de muren van zijn klaslokaal. Zijn verhaal is er een van ambitie, schuld, en uiteindelijk, onverwachte moed.

Wie was de leraar Toverdranken in Harry Potter?
Professor Hildebrand Eugène Flaccus Slakhoorn (Engels: Horace Eugene Flaccus Slughorn) was een volbloed of halfbloed tovenaar. Hij zat op Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus als lid van Zwadderich, voordat hij in 1931 terugkeerde als leraar Toverdranken.

Hildebrand Slakhoorn keerde in 1996 terug naar Zweinstein, een beslissing die de loop van de Tweede Tovenaarsoorlog aanzienlijk zou beïnvloeden. Maar wie was deze man precies, en waarom was zijn aanwezigheid op de school zo van vitaal belang voor zowel Albus Perkamentus als de Duistere Heer zelf?

Inhoudsopgave

Het Leven van Hildebrand Slakhoorn: Een Gedetailleerd Overzicht

Hildebrand Slakhoorn werd geboren in de late negentiende of vroege twintigste eeuw in een welgestelde volbloed familie. Hoewel zijn ouders niet zo extreem waren in hun geloof in volbloed superioriteit als sommige anderen, moedigden ze hem wel aan om 'de juiste soort' vrienden te maken zodra hij op Zweinstein arriveerde. Dit vroege advies zou een rode draad vormen in zijn hele leven en carrière.

Vroege Jaren en Eerste Periode als Professor (1931-1981)

Vanaf zijn elfde jaar bezocht Hildebrand Zweinstein en werd hij onmiddellijk gesorteerd in de afdeling Zwadderich. Hij blonk uit op school en ontwikkelde al vroeg een voorliefde voor het 'verzamelen' van getalenteerde en invloedrijke mensen. Deze neiging leidde tot de oprichting van zijn informele maar beroemde club, 'de Slakkers'. Deze groep bestond uit studenten die hij als bijzonder begaafd, ambitieus, intelligent of goed geconnecteerd beschouwde. Door een extreme voorkeur te tonen aan deze selecte groep, kon Slakhoorn profiteren van hun toekomstige succes en roem, in de vorm van gratis Zwerkbaltickets, dozen met snoep, of de kans om advies te geven aan hooggeplaatste ambtenaren van het Ministerie van Toverkunst.

In 1931 keerde Slakhoorn terug naar Zweinstein als Toverdrankenmeester en werd hij tevens afdelingshoofd van Zwadderich. Gedurende zijn lange ambtstermijn, die bijna vijftig jaar duurde, gaf hij les aan generaties tovenaars, waaronder namen die later beroemd of berucht zouden worden. Hoewel hij als een vriendelijke man werd beschouwd, had hij de neiging studenten die hij niet als 'hoogvliegers' zag, zoals Arthur Wemel en later diens zoon Ron, te negeren. Desondanks was hij buitengewoon goed in het identificeren van talent, aangezien bijna elk lid van de Slakkers een succesvolle carrière zou opbouwen.

Een van zijn meest beruchte leerlingen was Marten Vilijn, de toekomstige Heer Voldemort. Vilijn, een lid van de Slakkers, was uitzonderlijk intelligent en wist Slakhoorn te manipuleren met vleierij. Ondanks waarschuwingen van Albus Perkamentus, geloofde Slakhoorn dat hij Vilijn goed had ingeschat. Dit leidde tot de meest noodlottige conversatie uit Slakhoorns leven.

De Gruzielementen en de Schuld van Slakhoorn

Tijdens het schooljaar 1943 organiseerde Slakhoorn een avondmaal in zijn kantoor. Na afloop bleef Marten Vilijn achter en ondervroeg hij Slakhoorn over Gruzielementen. Marten wilde weten of het creëren van meerdere Gruzielementen hem machtiger zou maken, en vroeg specifiek naar zeven stukjes ziel. Ondanks zijn aanvankelijke verbazing en afschuw over Vilijns interesse in dergelijke Zwarte Kunsten, stemde Slakhoorn met tegenzin in om hem een overzicht te geven, op voorwaarde dat het geheim zou blijven. Deze informatie stelde Vilijn in staat om later zes Gruzielementen te creëren, waardoor hij zichzelf vrijwel onsterfelijk maakte. Slakhoorn droeg de rest van zijn leven een enorme schuldgevoel met zich mee voor zijn rol in het verschaffen van deze cruciale kennis.

Toen Marten Zweinstein verliet en verdween in plaats van veelbelovende baanaanbiedingen aan te nemen, begon Slakhoorn te beseffen dat Vilijn niet was wie hij leek. Toen Heer Voldemort opkwam en geruchten over zijn onsterfelijkheid de ronde deden, was Slakhoorn ervan overtuigd dat dit zijn schuld was. Hij verstopte zich zelfs toen Voldemort terugkeerde naar Zweinstein om een baan te zoeken. Albus Perkamentus wist van Slakhoorns geheim, maar bleef altijd vriendelijk tegen hem, wat de Toverdrankenmeester op Zweinstein hield tijdens de Eerste Tovenaarsoorlog.

Een andere favoriete leerlinge van Slakhoorn was Lily Evers, Harry Potters moeder. Hij was bijzonder gesteld op haar vanwege haar brutaliteit en natuurlijke aanleg voor Toverdranken. Lily was 'een van Slakhoorns meest favoriete studenten aller tijden'. Haar dood in oktober 1981, schijnbaar samenvallend met Voldemorts 'dood', was een opluchting voor Slakhoorn, die dacht dat de dreiging van Gruzielementen voorbij was en daarmee zijn schuld. Dit leidde tot zijn eerste pensioen in 1981, na bijna vijftig jaar lesgeven.

Pensioen en Onderduiken (1981-1996)

Na zijn pensioen in 1981 leidde Hildebrand een zorgeloos leven in het huis van zijn overleden ouders, genietend van lezen en het bezoeken van oud-Slakkers. Hij miste echter het lesgeven en de aandacht van nieuwe, veelbelovende studenten.

Toen in 1991 het nieuws kwam dat Voldemort nog leefde, zij het in een lichaamsloze vorm, keerde zijn schuldgevoel met volle kracht terug. Hij realiseerde zich dat zijn ergste angsten over de Gruzielementen waarschijnlijk waar waren. In 1995 werd hij benaderd door Dooddoeners, wat hem dwong een leven op de vlucht te leiden, van het ene Dreuzelhuis naar het andere, zich camouflerend en gebruikmakend van zijn uitgebreide netwerk om comfortabel te blijven leven.

Waar woont Ron Wemel?
Ron en zijn broers en zus wonen in Het Nest, waar Harry en Hermelien heel vaak bleven. Ron begon zijn opleiding aan Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus in 1991 en werd gesorteerd in Griffoendor. Hij werd al snel de beste vrienden met medestudent Harry Potter en later ook Hermelien Griffel.

In de zomer van 1996 werd Slakhoorn opgespoord door Albus Perkamentus en Harry Potter. In een poging hen te misleiden, simuleerde Slakhoorn een worsteling in zijn huis en transformeerde hij zichzelf in een fauteuil. Perkamentus doorzag de list en wist Slakhoorn te overtuigen terug te keren naar Zweinstein. De vooruitzichten om Harry Potter, 'de Uitverkorene', te kunnen 'verzamelen' en een comfortabeler leven te leiden, waren genoeg om hem te verleiden. Hij eiste een loonsverhoging en het oude kantoor van Professor Mijmerzoet.

De Terugkeer naar Zweinstein (1996-1998)

Bij zijn terugkeer nam Slakhoorn de positie van Toverdrankenmeester over van Severus Sneep, die de leraar Verweer Tegen de Zwarte Kunsten werd. Slakhoorn bleek populairder dan zijn strikte voorganger en stond studenten met een 'Boven Verwachting' toe in zijn P.U.I.S.T.-lessen. Hij toonde geen onverdiende voordelen aan Zwadderaars en wist de interesse van zijn studenten te wekken door verschillende toverdranken te brouwen tijdens introductielezingen.

In zijn eerste les bood hij een flesje Felix Fortunatis aan voor de student die de beste Vocht van de Levende Dood kon brouwen. Harry Potter won dit met behulp van de aantekeningen van de mysterieuze Halfbloed Prins. Slakhoorn was zeer onder de indruk van Harry, in de overtuiging dat hij de intuïtieve aanleg van zijn moeder voor Toverdranken had geërfd.

De ware reden voor Slakhoorns terugkeer werd echter al snel duidelijk: Perkamentus wilde de volledige, ongemodificeerde herinnering van Slakhoorns gesprek met Marten Vilijn over Gruzielementen verkrijgen. Na een mislukte eerste poging ontweek Slakhoorn Harry. Uiteindelijk, na een listige confrontatie bij Hagrids huis, waarbij Slakhoorn dronken werd en Harry hem hielp aan waardevol Acromantula-gif, gaf Slakhoorn schoorvoetend de ware herinnering af. Deze herinnering bevestigde Perkamentus' vermoedens en was cruciaal voor de missie om Voldemort te vernietigen.

Na de moord op Perkamentus door Severus Sneep, was Slakhoorn diep geschokt. Hij bleef echter op Zweinstein en hervatte zijn oude functie als afdelingshoofd van Zwadderich.

De Slag om Zweinstein en Latere Jaren

Tijdens het schooljaar 1997-1998, onder het regime van Severus Sneep als schoolhoofd, bleef Slakhoorn op Zweinstein en probeerde hij, net als de andere leraren, de studenten te beschermen tegen Sneep en de Kragges. Hij ontdekte uiteindelijk dat Voldemort hem alleen wilde rekruteren om de jonge tovenaars les te geven die Voldemort geschikt achtte voor Zweinstein.

Toen de Slag om Zweinstein begon, werd aanvankelijk gedacht dat Slakhoorn uit lafheid was gevlucht. In werkelijkheid was hij naar Zweinsveld gegaan om versterkingen te halen. Hij keerde terug met een groot aantal bewoners en winkeliers uit het dorp, verschillende Zwadderaars die de school kwamen verdedigen, en vrienden en familie van de studenten en personeelsleden.

Slakhoorn vocht moedig in de strijd en nam zelfs deel aan een duel met Heer Voldemort zelf, samen met Minerva Anderling en Romeo Wolkenveldt. Hij overleefde de strijd en ging in 2016 voor de tweede keer met pensioen. Zijn dapperheid tijdens de slag werd breed gepubliceerd en veranderde het imago van Zwadderich. Een portret van hem werd opgehangen in de leerlingenkamer van Zwadderich, een teken van zijn blijvende nalatenschap.

De Unieke Persoonlijkheid van Professor Slakhoorn

Hildebrand Slakhoorn wordt beschreven als een joviale, maar ook enigszins stuntelige en ijdele man. Hij had een grote voorliefde voor eten, vooral gekristalliseerde ananas, en comfort. Zijn persoonlijkheid was een complexe mix van Zwadderichs ambities en een diepgewortelde, zij het vaak verborgen, vriendelijkheid.

De 'Slakkers' en Zijn Motivatie

Slakhoorns meest opvallende eigenschap was zijn neiging om mensen te 'verzamelen'. Hij was geobsedeerd door het smeden van connecties met beroemde, succesvolle en machtige figuren. De 'Slakkers' was zijn persoonlijke netwerkclub, waar hij getalenteerde studenten uitnodigde voor diners en feesten. Hij genoot van het gevoel invloed te hebben op deze mensen, zonder zelf op de troon te hoeven zitten. Hij gaf de voorkeur aan de 'achterbank', waar hij meer armslag had. Dit egoïstische aspect van zijn persoonlijkheid werd gecompenseerd door het feit dat hij werkelijk een geboren leraar was en van Zweinstein hield.

Wie was de leraar Toverdranken in Harry Potter?
Professor Hildebrand Eugène Flaccus Slakhoorn (Engels: Horace Eugene Flaccus Slughorn) was een volbloed of halfbloed tovenaar. Hij zat op Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus als lid van Zwadderich, voordat hij in 1931 terugkeerde als leraar Toverdranken.

Zijn Relatie met Dreuzelgeborenen en Halfbloeden

Hoewel Slakhoorn dacht dat volbloeden over het algemeen meer tovertalenten hadden, had hij geen echt vooroordeel tegen Dreuzelgeborenen. Hij was altijd blij om Dreuzelgeborenen of halfbloeden met groot potentieel te ontmoeten en te onderwijzen, zoals Lily Evers en Hermelien Griffel. Hij beoordeelde studenten op hun talent en potentieel, ongeacht hun bloedstatus, wat hem onderscheidde van veel andere Zwadderaars.

Schuld, Schaamte en Moed

De informatie die Slakhoorn aan Marten Vilijn gaf over Gruzielementen was zijn grootste last. Hij voelde zich vreselijk schuldig en schaamde zich zo erg dat hij zijn eigen herinnering aan de gebeurtenis modificeerde. Deze schaamte en de angst voor de gevolgen van zijn acties dreven hem tot een leven op de vlucht en het weigeren om Perkamentus de volledige waarheid te vertellen.

Echter, Slakhoorns loyaliteit en morele kompas waren sterker dan zijn lafheid. Toen het erop aankwam, weigerde hij samen te werken met Voldemort en zijn Dooddoeners. Zijn besluit om versterkingen te verzamelen tijdens de Slag om Zweinstein en om onbevreesd tegen Voldemort te vechten, toonde zijn ware moed en zijn verlangen om zijn fouten uit het verleden te verlossen. Hij vocht voor iedereen die ooit door Voldemort was geschaad, inclusief zijn geliefde student Lily Evers.

Magische Vaardigheden en Bezittingen

Hildebrand Slakhoorn was een uitzonderlijk bekwame tovenaar, gerespecteerd door Albus Perkamentus zelf. Zijn talenten strekten zich uit over diverse magische gebieden.

Magische Vaardigheden

  • Occlumentie: Slakhoorn was een buitengewoon bekwame Occlumens, in staat om zijn geest te beschermen tegen zelfs een tovenaar van het kaliber van Albus Perkamentus.
  • Herinneringsmodificatie: Hij was in staat om zijn eigen herinneringen te modificeren, zij het soms grof, om ze minder afschuwelijk te laten lijken of om zijn schuld te verbergen.
  • Onbedwingbare Wil: Zijn vermogen om Occlumentie te beheersen en zijn weigering om met Voldemort samen te werken, toonde zijn uitzonderlijk sterke wilskracht.
  • Transfiguratie: Ondanks zijn omvang was Slakhoorn behendig genoeg om in enkele seconden een scène van chaos te creëren en zichzelf te transformeren in een fauteuil, een prestatie die alleen een meester van die kunst kan bereiken.
  • Duelleren: Slakhoorn was een bekwame duellist, in staat om de Slag om Zweinstein te overleven en zichzelf staande te houden tegen Heer Voldemort, zij het met de hulp van Minerva Anderling en Romeo Wolkenveldt.
  • Toverdrankmaker: Dit was misschien wel zijn grootste talent. Hij was een Toverdrankenmeester, in staat om extreem gecompliceerde dranken zoals Felix Fortunatis, Wisseldrank en Amortentia te brouwen. Hij had een diepgaand begrip van tegengiffen en kon snel en moeiteloos perfecte remedies maken.
  • Non-verbale Magie: Hij was in staat om non-verbaal magie uit te voeren, zoals het restaureren van een kamer en het tevoorschijn halen van herinneringen.
  • Bezweringen: Slakhoorn kon complexe bezweringen uitvoeren, zoals het repareren van een kamer en het effectief gebruiken van de Anapneo-spreuk.
  • Kennis van Zwarte Kunsten: Hoewel hij ze niet beoefende, had Slakhoorn aanzienlijke kennis van de Zwarte Kunsten, inclusief de creatie van Gruzielementen, wat hem in staat stelde geavanceerde verdedigingsmiddelen te gebruiken.
  • Sociaal Netwerken: Zijn talent voor het vormen van krachtige en langdurige connecties was een magische vaardigheid op zich, die hem in staat stelde invloed en voordelen te verkrijgen.
  • Liefde: Hoewel niet zo geleerd als Perkamentus, begreep Slakhoorn de kracht van liefde, wat hem uiteindelijk in staat stelde zijn schaamte te overwinnen en te vechten tegen Voldemort.

Bezittingen

  • Toverstok: Gemaakt van cederhout met een kern van drakenhartbloed, 26 centimeter lang. Het handvat heeft twee uitsteeksels die zouden kunnen verwijzen naar zijn achternaam 'Slakhoorn'.
  • Zandloper: Een klok met groene vloeistof en een slangenontwerp, die de kwaliteit van het gesprek meet door de snelheid waarmee de vloeistof stroomt.
  • Aktetas van Drakenleer: Een dure aktetas voor persoonlijke bezittingen en documenten.
  • Toverdrankenmakers-kit: Hierin bewaarde hij zijn kant-en-klare voorraad ingrediënten en waardevolle items zoals de Bezoar.
  • Piano: Een persoonlijk bezit dat hij zelfs meenam tijdens zijn leven op de vlucht.
  • Tegengif tegen Veritaserum (vermoedelijk): Perkamentus vermoedde dat Slakhoorn dit bij zich droeg als voorzorgsmaatregel.

Belangrijke Relaties

Slakhoorn had een complex netwerk van relaties, gevormd door zijn persoonlijkheid en ambities.

Lily Evers

Lily Evers was een van Slakhoorns meest geliefde studenten. Hij bewonderde haar talent en geestigheid, en was diep getroffen door haar dood. De vis Francis, die Lily voor hem transformeerde uit een lelieblad, was een dierbaar aandenken aan haar. Harry Potter gebruikte Slakhoorns voorliefde voor Lily om hem te overtuigen de ware herinnering van de Gruzielementen te onthullen.

Harry Potter

Harry werd Slakhoorns 'pronkstuk' van zijn verzameling. Slakhoorn was gefascineerd door Harry's roem en talent. Hoewel zijn interesse aanvankelijk opportunistisch was, ontwikkelde hij een oprechte zorg voor Harry. Harry's vermogen om Slakhoorn te manipuleren om de Gruzielementen-herinnering te verkrijgen, was cruciaal voor de strijd tegen Voldemort.

Marten Vilijn (Heer Voldemort)

Vilijn was een van Slakhoorns voormalige favorieten, die hij onbedoeld de kennis verschafte over Gruzielementen. Slakhoorn voelde zich diep beschaamd en schuldig over deze interactie, en zijn relatie met Voldemort was er een van angst en verlossing. Uiteindelijk vocht hij tegen hem, in een poging zijn fouten te herstellen.

Albus Perkamentus

Perkamentus en Slakhoorn waren lange tijd collega's en vrienden. Perkamentus begreep Slakhoorns aard en gebruikte dit strategisch om hem terug naar Zweinstein te lokken en de cruciale herinnering te verkrijgen. Slakhoorn was diep bedroefd door Perkamentus' dood en vocht ter ere van hem in de Slag om Zweinstein.

Wat zijn de kleuren van carnaval in Venlo?
De centrale kleuren in Venlo zijn rood-geel-blauw (de Venlose vlag) en het Venlose dialect speelt een belangrijke rol. Jocus staat voor scherts, grap, gekheid en plezier en het is de oudste nog bestaande carnavalsvereniging van Nederland, die opgericht werd in 1842.

De Slakkers

Deze exclusieve club was het middelpunt van Slakhoorns sociale netwerk. Leden waren onder andere Lily Evers, Harry Potter, Hermelien Griffel, Ginny Wemel en Severus Sneep. Deze groep weerspiegelde Slakhoorns voorkeur voor getalenteerde en invloedrijke studenten, waaruit hij in de toekomst voordeel hoopte te halen.

Arthur Wemel en Ron Wemel

Slakhoorn negeerde Arthur Wemel en later diens zoon Ron, omdat hij hen niet als 'hoogvliegers' beschouwde. Dit leidde tot een wederzijdse afkeer. Ondanks zijn aanvankelijke vooroordelen ontwikkelde Slakhoorn later een zekere genegenheid voor Ron, wat bleek uit zijn bezoek aan de ziekenzaal na Rons vergiftiging.

Personeel van Zweinstein

Slakhoorn had over het algemeen goede relaties met het personeel van Zweinstein. Hij was bekend met Severus Sneep, Minerva Anderling, Filius Banning en Pomona Stronk. Zijn relatie met Dorothea Omber was echter gespannen; hij beschouwde haar als een 'idioot mens' en een van zijn minst favoriete studenten.

Vergelijking: Slakhoorn vs. Sneep (Toverdranken)

Hoewel beide professoren Toverdranken doceerden, verschilden hun lesmethoden en persoonlijkheden aanzienlijk. Hieronder een vergelijking:

KenmerkProfessor Hildebrand SlakhoornProfessor Severus Sneep
LesstijlVriendelijk, prikkelbaar, interactief, motiverend (bv. Felix Fortunatis als beloning)Streng, intimiderend, sarcastisch, oneerlijke behandeling
FavoritismeBevoorrecht getalenteerde/invloedrijke studenten (de Slakkers)Bevoorrecht Zwadderaars; minacht Griffoendors (vooral Harry)
BloedstatusOpen voor Dreuzelgeborenen en Halfbloeden met talent (Lily, Hermelien)Strongere voorkeur voor volbloeden; beledigt Dreuzelgeborenen
PersoonlijkheidJoviaal, ijdel, sociaal, comfortabel, schuldbewust, uiteindelijk moedigKoud, bitter, wraakzuchtig, loyaal (aan Perkamentus)
Relatie met studenten'Verzamelt' studenten voor connecties; toont genegenheid aan favorietenIntimideert, vernedert; toont zelden genegenheid (behalve voor Lily's nagedachtenis)

Veelgestelde Vragen over Hildebrand Slakhoorn

Waarom was professor Slakhoorn zo belangrijk voor Perkamentus?

Professor Slakhoorn was de enige levende persoon die de volledige, ongemodificeerde herinnering bezat van Marten Vilijns vragen over Gruzielementen. Deze informatie was cruciaal voor Perkamentus om de aard van Voldemorts onsterfelijkheid te begrijpen en een strategie te ontwikkelen om hem definitief te verslaan.

Wat was de 'Slakkers' club?

De 'Slakkers' was een informele club opgericht door Professor Slakhoorn. Hij nodigde alleen studenten uit die hij als bijzonder getalenteerd, ambitieus, intelligent of goed geconnecteerd beschouwde. Het doel was om relaties op te bouwen met toekomstige invloedrijke figuren in de tovenaarswereld, zodat Slakhoorn later van hun succes kon profiteren.

Waarom voelde Slakhoorn zich zo schuldig over Marten Vilijn?

Slakhoorn voelde zich schuldig omdat hij, zij het onbedoeld, Marten Vilijn de cruciale informatie over Gruzielementen had gegeven. Deze kennis stelde Vilijn in staat om zijn ziel te splitsen en vrijwel onsterfelijk te worden als Heer Voldemort, wat leidde tot talloze doden en de Tweede Tovenaarsoorlog.

Waarom keerde Slakhoorn terug naar Zweinstein?

Albus Perkamentus wist Slakhoorn te overtuigen terug te keren door hem te verleiden met het vooruitzicht Harry Potter te kunnen onderwijzen en 'verzamelen'. Daarnaast beloofde Perkamentus hem een comfortabeler leven dan zijn onderduikerschap en een loonsverhoging.

Wat was de naam van de goudvis die Lily Potter aan Professor Slakhoorn gaf?

De goudvis die Lily Evers (Potter) aan Professor Slakhoorn gaf, heette Francis. Lily had Francis getransfigureerd uit een leliebloem, en de vis was een dierbaar aandenken aan haar voor Slakhoorn. De verdwijning van Francis uit zijn kom was voor Slakhoorn een teken van Lily's dood.

Hildebrand Slakhoorn, de Toverdrankenmeester, is een personage dat de complexiteit van de menselijke natuur belichaamt. Zijn verhaal laat zien dat zelfs de meest zelfzuchtige motieven kunnen leiden tot daden van onverwachte moed en verlossing, en dat invloed soms de meest krachtige vorm van magie kan zijn.

Als je andere artikelen wilt lezen die lijken op Hildebrand Slakhoorn: Meester van Toverdranken, kun je de categorie Verf bezoeken.

Go up